جبران کمبود معلمان از نظر سرپرست آموزش و پرورش
صفحه اصلی اخبار جبران کمبود معلمان از نظر سرپرست آموزش و پرورش

جبران کمبود معلمان از نظر سرپرست آموزش و پرورش


سرپرست وزارت آموزش و پروش تنها راه  برای جبران کمبود نیروی انسانی در نظام تعلیم و تربیت را دانشگاه فرهنگیان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سناد، سیدجواد حسینی در گردهمایی سالیانه مدیران استانی و روسای پردیس‌ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور اعلام کرد: امروز نظام تعلیم و تربیت با مشکلاتی روبرو شده است و همه ما در حال تلاش هستیم که بتوانیم مشکلات این نظام را حل کنیم‌.
سرپرست آموزش و پروش گفت: توجه و تمرکز بر اجرای سند تحول بنیادین بسیار مهم و حساس است، برای این سند ۶۷۰ برنامه تهیه و تنظیم شده است، این سند ۱۳۰ راهکار را پیش‌بینی کرده است.
حسینی اعلام کرد: در این سند ۴ محور دیده شده است و هویت دینی و انقلابی یک بحث مهم در سند بنیادین است.
وی یادآور شد: بزرگ‌ترین کار دانشگاه فرهنگیان تربیت معلمان انقلابی، ارزشی، نخبه و.... است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: این دانشگاه باید با شاخصه‌های تربیتی، اخلاقی، حرفه‌ای و… انسان‌هایی را تربیت کند که در آینده جزو بهترین‌ها محسوب شودند.

 The only way offset the shortage teachers terms education supervisors


حسینی افزود: وظیفه دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه‌های دیگر بیشتر می‌باشد و نظر مقام معظم رهبری هم بر این دیدگاه است. نقش اصلی دانشگاه فرهنگیان تربیت محور است لذا باید این کار تقویت و برجسته شود و ما معتقد هستیم که دانشگاه فرهینگیان می‌تواند نقش مهمی در نظام تعلیم و تربیت داشته باشد، پس باید افراد حرفه‌ای بیشتری تربیت کند.
حسینی یادآور شد: تمام سیاست‌های خود را متمرکز کرده‌ایم که کمبودهای خود را با وجود دانشگاه فرهنگیان برطرف کنیم چرا که پربازده ترین سرمایه گذاری فقط در آموزش و پروش است و مقام معظم رهبری هم همیشه بر این موضوع تاکید کرده است.
حسینی گفت: دانشگاه فرهنگیان باید در مرکز تحقیقات نظام تعلیم و تربیت نقش مهمی را ایفا کند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مهر امسال ۶۸ هزار نفر از نظام تعلیم و تربیت دانشگاه فرهنگیان خارج می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه دبیرخانه الگوهای یاددهی و یادگیری در دانشگاه فرهنگیان باید دائمی شود اظهار کرد: بر اساس اساسنامه دانشگاه، دانشگاه باید مدارس تجربی داشته باشد و این مدارس نه تنها برای کارورزی و کارآموزی بلکه برای آزمایش کردن استانداردهای کیفی نظام مدرسه است‌.
 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

پرداخت خواسته های فرهنگیان مهم ترین اولویت وزیرجدید

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، مهم‌ترین و مؤثرترین اقدام وزیر جدید آموزش و پرور...